Zagłębie wsiadło na rowery

Facebook Trzecia Zagłębiowska Masa Krytyczna już za nami. Kolejny raz pobiliśmy rekord frekwencji, dzięki czemu nasza impreza jest jedną z większych w Polsce.

Słońce kilkanaście stopni ciepła i lekki wiatr to wymarzone warunki do jazdy rowerem.
Nic więc dziwnego ze na starcie pod sosnowieckim Dworcem Głównym zameldowało się 1500 miłośników dwóch kółek. Wyposażeni w plakietki, gwizdki i balony w pomarańczowych kolorach ruszyliśmy na 17 kilometrowa trasę przez zagłębiowskie miasta. Wsparli nas również rowerzyści z Gliwickiej Bytomskiej i Katowickiej Masy Krytycznej.

Przejazd przebiegł wyjątkowo sprawnie, nie wydarzyły się tez poważniejsze wypadki. Bez większych przeszkód i w doskonałych humorach na czeladzki Rynek.
Tam na uczestników czekała już gorąca zalewka, mapki rowerowe miast Zagłębia oraz losowanie nagród. Rowery ufundowane przez włodarzy zagłębiowskich miast wylosowali :
Paweł Malinowski z Sosnowca, Ania Antas z Dąbrowy Górniczej, Szymon Traczyn z Czeladzi oraz Barbara Bulska z Sosnowca. Po losowaniu zagrał dla wszystkich zespół Ziggie Piggie ze specjalnym udziałem Ska Dyktatora.

Za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy władzom Czeladzi, Będzina, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu trzecia ZMK była tak udana.

Mamy nadzieję ze dialog pomiędzy władzami miast a rowerzystami będzie się rozwijał i dzięki niemu infrastruktura rowerowa będzie powstawała szybciej niż dotychczas.

Dziękujemy również wszystkim rowerzystom którzy w tak licznie i w kulturalnej atmosferze wzięli udział w Zagłębiowskiej Masie Krytycznej, To właśnie dlatego ze jest was tak dużo, Zagłębiowska Masa Krytyczna to impreza wyjątkowa.

Na podstawie wypełnionych przez was formularzy dotyczące stojaków rowerowych opracujemy listę miejsc gdzie są one potrzebne. Przekazane zostaną ona do odpowiednich instytucji i urzędów z prośbą o stworzenie zgodnie z waszymi sugestiami rowerowych parkingów.

Do zobaczenia na rowerowych trasach.

Rafał Siciński

hans600hans600 25 Apr 2010 08:25
Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +

Aby dodać wypowiedz wymagamy maila i jakiejś ksywki, możesz też zapisać się »dołącz«

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License