Sosnowiec ma od środy oficera rowerowego, z którego opinią władze miasta mają się liczyć przy planowaniu inwestycji. Na tym nie koniec: Kazimierz Górski obiecał, że co roku miasto będzie wydawać na infrastrukturę rowerowa co najmniej 2 mln zł.
…
Ale od tej pory ma być lepiej. Rafał Siciński, organizator Zagłębiowskiej Masy Krytycznej został oficerem rowerowym w Sosnowcu, a prezydent Kazimierz Górski zadeklarował, że wszystkie inwestycje, które będą „zahaczały” o rozwój infrastruktury rowerowej, będą z nim konsultowane.
- My dajemy środki, ale to fachowcy, ludzie ze stowarzyszeń rowerowych, będą nam podpowiadać co i jak robić - mówił Kazimierz Górski. Jak nam powiedział, funkcję oficera rowerowego Rafał Siciński będzie pełnił społecznie.
- Chcemy połączyć istniejące ścieżki w spójną sieć, także z innymi miastami. Już jesteśmy dogadani z Dąbrową Górniczą w sprawie połączenia ścieżki z ul. przy Braci Mieroszewskich w Sosnowcu - wymieniał Siciński, który cały program „Rowerowa Sosnowca” zawarł w 10. punktach.
1. W ramach połączeń małych węzłów przesiadkowych postanie 17,5 kilometra dróg rowerowych oraz zostaną przebudowane kładki ( Środula, Naftowa)
2. Corocznie dodatkowo na infrastrukturę rowerową przeznaczymy 2 miliony złotych.
3. Obecne istniejące ścieżki zostaną połączone i przebudowane: przejazdy rowerowe przez przejścia dla pieszych z oznakowaniem poziomym, pionowym i sygnalizacją obniżenie krawężników, remont nawierzchni, przejazdy za wiatami przystankowymi, oznakowanie)
4. Na drogach jednokierunkowych dopuścimy ruch rowerowy ( tam gdzie to możliwe namalowane zostaną kontrapasy)
5. Na drogach pojawią się śluzy rowerowe (namalowanie 10 śluz w technologii grubowarstwowej to 25 tyś zł ) gdzie nie będzie miejsca na pasy dla rowerów w miarę zmian przepisów wprowadzimy. tzw sierżanty.
6. Wszystkie inwestycje drogowe i remonty będą konsultowane pod kątem możliwości budowy infrastruktury rowerowej.
7. Wszystkie nowo budowane drogi rowerowe będą miały nawierzchnie asfaltowo-mineralna i w miarę możliwości będą oddzielone od chodnika dla pieszych.
8. Przed wszystkimi placówkami użyteczności publicznej postawione zostaną stojaki rowerowe w kształcie litery U
9. Zainstalowanych zostanie 20 publicznych stacji napraw rowerów.
10. Powstanie spójny system oznakowanie dróg i ścieżek rowerowych - tablice z kierunkami jazdy, odległościami
Cały artykuł : http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,16917336,Prezydent_obiecuje_2_mln_zl_na_drogi_rowerowe_w_Sosnowcu.html
oraz kolejny:
http://www.twojezaglebie.pl/rowerowy-sosnowiec-2-miliony-co-roku-na-infrastrukture-rowerowa-o-rozwoj-zadba-oficer-rowerowy/
Biko 06 Nov 2014 07:17
Aby dodać wypowiedz wymagamy maila i jakiejś ksywki, możesz też zapisać się »dołącz«
Razem z nowym prezydentem Sosnowca okazuje się że poprzednik nie zostawił żadnych dokumentów dotyczących powołania oficera rowerowego i tym samym Sosnowiec nie ma już oficera rowerowego :D
A mogło w końcu się coś zmienić :-D a tak kolejny raz nie będziemy mieć szlaków rowerowych jak nasi sąsiedzi np Dąbrowa, Jaworzno, Czeladź itd…..
Coś tam się dzieje, tylko niestety jak widać na wideo znowu promowane są anty ścieżki :(
Niewyobrażalne jest dla mnie kierowanie ścieżki przed skrzyżowaniem na chodnik po drugiej stronie ulicy :/
Tragedia !
Podgląd wiadomości:
Zamknij podgląd