Nowa prorowerowa polityka w Sosnowcu - mamy oficera rowerowego.

Facebook Sosnowiec ma od środy oficera rowerowego, z którego opinią władze miasta mają się liczyć przy planowaniu inwestycji. Na tym nie koniec: Kazimierz Górski obiecał, że co roku miasto będzie wydawać na infrastrukturę rowerowa co najmniej 2 mln zł.


Ale od tej pory ma być lepiej. Rafał Siciński, organizator Zagłębiowskiej Masy Krytycznej został oficerem rowerowym w Sosnowcu, a prezydent Kazimierz Górski zadeklarował, że wszystkie inwestycje, które będą „zahaczały” o rozwój infrastruktury rowerowej, będą z nim konsultowane.

- My dajemy środki, ale to fachowcy, ludzie ze stowarzyszeń rowerowych, będą nam podpowiadać co i jak robić - mówił Kazimierz Górski. Jak nam powiedział, funkcję oficera rowerowego Rafał Siciński będzie pełnił społecznie.

- Chcemy połączyć istniejące ścieżki w spójną sieć, także z innymi miastami. Już jesteśmy dogadani z Dąbrową Górniczą w sprawie połączenia ścieżki z ul. przy Braci Mieroszewskich w Sosnowcu - wymieniał Siciński, który cały program „Rowerowa Sosnowca” zawarł w 10. punktach.

1. W ramach połączeń małych węzłów przesiadkowych postanie 17,5 kilometra dróg rowerowych oraz zostaną przebudowane kładki ( Środula, Naftowa)

2. Corocznie dodatkowo na infrastrukturę rowerową przeznaczymy 2 miliony złotych.

3. Obecne istniejące ścieżki zostaną połączone i przebudowane: przejazdy rowerowe przez przejścia dla pieszych z oznakowaniem poziomym, pionowym i sygnalizacją obniżenie krawężników, remont nawierzchni, przejazdy za wiatami przystankowymi, oznakowanie)

4. Na drogach jednokierunkowych dopuścimy ruch rowerowy ( tam gdzie to możliwe namalowane zostaną kontrapasy)

5. Na drogach pojawią się śluzy rowerowe (namalowanie 10 śluz w technologii grubowarstwowej to 25 tyś zł ) gdzie nie będzie miejsca na pasy dla rowerów w miarę zmian przepisów wprowadzimy. tzw sierżanty.

6. Wszystkie inwestycje drogowe i remonty będą konsultowane pod kątem możliwości budowy infrastruktury rowerowej.

7. Wszystkie nowo budowane drogi rowerowe będą miały nawierzchnie asfaltowo-mineralna i w miarę możliwości będą oddzielone od chodnika dla pieszych.

8. Przed wszystkimi placówkami użyteczności publicznej postawione zostaną stojaki rowerowe w kształcie litery U

9. Zainstalowanych zostanie 20 publicznych stacji napraw rowerów.

10. Powstanie spójny system oznakowanie dróg i ścieżek rowerowych - tablice z kierunkami jazdy, odległościami

Cały artykuł : http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,16917336,Prezydent_obiecuje_2_mln_zl_na_drogi_rowerowe_w_Sosnowcu.html
oraz kolejny:
http://www.twojezaglebie.pl/rowerowy-sosnowiec-2-miliony-co-roku-na-infrastrukture-rowerowa-o-rozwoj-zadba-oficer-rowerowy/

BikoBiko 06 Nov 2014 07:17
Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +

Aby dodać wypowiedz wymagamy maila i jakiejś ksywki, możesz też zapisać się »dołącz«

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License