Etap 3 - Poznajemy Szlak Zabytków Techniki: 25.05.2013

Facebook Gorąco zapraszamy na kolejny całodniowy etap programowych wycieczek z cyklu: Zdobywamy Odznakę "ZNAM SZLAK ZABYTKÓW WOJ. ŚLĄSKIEGO".
W najbliższą sobotę 25 maja wyruszamy na Ziemię Raciborską poznać kolejny obiekt na szlaku, a jest to Skansen - Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach.

Program wycieczki:
7:30 zbiórka uczestników przy kasach biletowych w przejściu pod dworcem PKP w Sosnowcu.
8:09 - 9:06 przejazd pociągiem spółki Koleje Śląskie na odcinku z Sosnowca do Gliwic ( z powodu prac remontowych na odcinku Chorzów Batory/Ruda Śląska Chebzie możliwe kilkuminutowe opóźnienia). Możliwość dojazdu bezpośrednio pod dworzec w Gliwicach po uprzednim poinformowaniu organizatora.
9:30 ruszamy spod dworca PKP w Gliwicach już rowerami na trasę Gliwice - Rudy Raciborskie - Gliwice (długość pętli zależna od pogody wstępnie ok. 80 km w dużej części biegnącej terenami zielonymi.
Ok. 18:00 powrót do Gliwic.
Powrót do Sosnowca, do wyboru Pociąg lub rowerem. Dystans około 40 km.

Wycieczkę spod dworca w Gliwicach po Ziemi Raciborskiej poprowadzi kol. Alfred Sołtys.

Ogólne zasady:
Wycieczka jest bezpłatna, odbędzie się nie zależnie od panujących warunków atmosferycznych. Uczestnicy jadą na własną odpowiedzialność oraz osobiście odpowiadają za szkody wyrządzone wobec osób trzecich. Uczestnicy indywidualnie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewniają we własnym zakresie wyżywienie, ubezpieczenie i dodatkowe koszty. Członkowie PTTK z ważną legitymacją są ubezpieczeniu.

Dodatkowe koszty:
9 zł + 4 zł (bilet normalny w jedną stronę + rower w KŚ)
11 zł ( bilet normalny na przejazd koleją wąskotorową Rudy - Paproć - Rudy, w przypadku grupy pow. 15 osób bilet normalny w cenie 8 zł)

W wycieczce mogą brać udział osoby pełnoletnie na sprawnych technicznie rowerach, wszelkie usterki na trasie należy zgłosić organizatorowi.

Zgłoszenia mailowo do piątku 24 maja na adres klubowy moc.liamg|ceiwonsos.azolkyc#moc.liamg|ceiwonsos.azolkyc oraz w dniu wycieczki. W treści zgłoszenia Imię, Nazwisko, wiek oraz miejscowość.

Szczegóły nt. wycieczki u Prezesa 502484693.

Zapraszamy

gozdi_89gozdi_89 22 May 2013 19:21
Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +

Aby dodać wypowiedz wymagamy maila i jakiejś ksywki, możesz też zapisać się »dołącz«

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License