Rowerzyści promują przeszczepy serca. Piątek 12 czerwca godzina 9.30 Dworzec Główny w Sosnowcu (Zbiórka)

Facebook 12 czerwca 2009r. 20-osobowa grupa miłośników jazdy na rowerze wyruszy w swój kolejny rajd rowerowy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wśród nich jest 13 osób po przeszczepie serca. To już IV Rajd Rowerowy. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Transplantacji Serca koło Zabrze oraz firma „Sport-Górski”. Jak informuje nas Pani Renata Maternik Komandor rajdu,, tegoroczne hasło imprezy brzmi „Z drugim sercem na rowerze po zdrowie i przygodę”. Odzwierciedla ono główne cele tego przedsięwzięcia, jakimi są promowanie transplantacji serca, jako skutecznej metody leczenia oraz propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia.

Czerpiąc radość z życia i z udziału w tym rajdzie chcą pokazać, że przeszczep serca nie tylko ratuje życie, ale pozwala normalnie funkcjonować i oni są tego żywym przykładem.
Każdy uczestnik jedzie w koszulce z cyfrą oznaczającą ilość lat po przeszczepie, a towarzyszą im lekarze oraz karetka pogotowia.

Trasa rajdu liczy 120km i biegnie z Zabrza do Krakowa.

W pierwszym dniu w drodze do Olkusza rowerzyści zatrzymają się w Dąbrowie Górniczej, gdzie zostaną powitani przez przedstawicieli władz miasta, a następnie wspólnie wezmą udział w happeningu poświęconym promowaniu transplantacji organów.

Stowarzyszanie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego-Sosnowiec zaprasza wszystkich chętnych to włączenia się tą akcję. Zagłębiowscy rowerzyści mają zamiar przejechać wspólnie z uczestnikami rajdu trasę na terenie Zagłębia Dąbrowskiego.

Peleton „składaków” jak mówią o sobie uczestnicy rajdu, powitamy o godzinie 11.30 przy amfiteatrze w Rogoźniku. A stamtąd już wspólnie przejedziemy trasę do Aqua Parku w Dąbrowie Górniczej gdzie odbędzie się piknik.

Zbieramy się w piątek 12 czerwca o godzinie 9.30 pod Dworcem Głównym w Sosnowcu i ruszamy w kierunku miejsca spotkania. Dojazd do Aqua Parku planowany jest na godzinę 13.00.

Każdy z rowerzystów otrzyma specjalny odblaskowy gadżet przygotowany przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Zachęcamy do tej rowerowej wycieczki i wspólnego eskortowania tak wyjątkowych gości na terenie naszego regionu, Pokażmy naszym licznym udziałem w tej imprezie jak gościnni są Zagłębiacy.

Patronat honorowy nad rajdem objął Prezydent Dąbrowy Górniczej Pan Zbigniew Podraza.

rs

olo81olo81 31 May 2009 10:29
Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +

Aby dodać wypowiedz wymagamy maila i jakiejś ksywki, możesz też zapisać się »dołącz«

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License