DOLACZzmkCZYSTY.svg
NEWSYzmkCZYSTY.svg

"Pierwsza Masa Gliwicka Za Nami" chmurka.svg

3 Kwietnia 2009 roku odbyła się pierwsza Gliwicka Masa Krytyczna. Pogoda dopisała i zjawiło się około 160 rowerzystów. Wystartowali z Placu Krakowskiego by objechać Centrum Gliwic.
więcej na stronach masy m-k.org.pl oraz forum. A tu trochę fotek.

"Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego - Sosnowiec zaprasza na Drugą Zagłębiowską Masę Krytyczną" chmurka.svg

Już za miesiąc odbędzie się Druga Zagłębiowska Masa Krytyczna. Imprezę organizują wspólnie FdZD-Sosnowiec, oraz miasta Czeladź i Sosnowiec. Rowerowa Masa Krytyczna, to impreza polegająca na zebraniu się jak największej grupy rowerzystów i ich wspólny przejazd przez centra miast, dzięki czemu są bardziej widoczni i mogą bezpiecznie poruszać się po ulicach.

"Górnośląska Masa Krytyczna już 27 Marca" chmurka.svg

Już niebawem na miesiąc przed przejazdem Zagłębiowskiej Masy Krytycznej zapraszamy wszystkich do Katowic na Górnośląską Masę Krytyczną. Warto podejrzeć jak robią to sąsiedzi zza miedzy, tym bardziej że nasza masa nie zbiega się terminami z Górnośląską i można zaliczać obie :) Masa w Katowicach odbywa się w ostatni Piątek miesiąca o 17:30, zbiórka na rynku. Więcej informacji na stronie: mk.slask.pl

"Nowe trasy rowerowe" chmurka.svg

Kolejnym naszym działaniem mającym na celu rozwój infrastruktury rowerowej jest przygotowanie projektów tras, które naszym zdaniem ułatwiłyby poruszanie się rowerem po mieście.
Korzystając z ostatnich ciepłych dni tego roku, członkowie stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego-Sosnowiec zajęli się wytyczeniem dróg rowerowych, które mogłyby uzupełnić te planowane przez Urząd Miejski.

"Rowerowy Sosnowiec w rowerowym Zagłębiu" chmurka.svg

W dniu 8 października br., w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, odbyła się konferencja zatytułowana Rowerowy Sosnowiec w rowerowym Zagłębiu, zorganizowana przez sosnowieckie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego.

Uczestniczyli w niej urzędnicy odpowiedzialni za budowę ścieżek, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz rowerzyści.

"I Zaglebiowska Masa Krytyczna Za Nami" chmurka.svg

Pierwsza Zagłębiowska Masa Krytyczna przeszła do historii. Uczestniczyło w niej ponad 250 rowerzystów nie tylko z terenu Zagłębia ale też innych miast. Wszyscy zgodnie podkreślali, że była to wyjątkowo udana impreza.

strona 26 z 26« poprzednia12...242526
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License