DOLACZzmkCZYSTY.svg
NEWSYzmkCZYSTY.svg

"Szlak rowerowy Czarnego Morza w Sosnowcu" chmurka.svg

Pewnie niektórzy już się zorientowali że przybył nowy szlak na terenach Zagłębia Dąbrowskiego. Jest już oznakowany, niektórzy nawet go dzięki czemu dostałem ślad GPS szlaku i wstępnie naniosłem na mapę. Trzeba go jeszcze dokładniej sprawdzić, nanieść tablice informacyjne na mapie i może jeszcze jakieś punkty, sklepy na jego trasie :x

Mile widziane będą uwagi od osób które go przejechały, interesują mnie jakieś zabytki na jego trasie, sklepy spożywcze na jego trasie, punkty postojowe dla rowerów jeśli są, tablice informacyjne szlaku itp.

tu link do mapy ze Szlakiem

"Dąbrowa Górnicza nowa ścieżka na ul. Piłsudskiego" chmurka.svg

Rozpoczął się remont fragmentu ul. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Morcinka do skrzyżowania z ul. Piecucha, w kierunku huty „Katowice”. W najbliższym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Najpierw jezdnia będzie frezowana. Drogowcy zaczęli od prawego pasa.

- Ekipy pracują od obu stron – od ul. Morcinka i Piecucha. „Zejdą się” w rejonie skrzyżowania z ul. Kasprzaka. Droga jest przejezdna, jednak są na niej zwężenia i kierowca muszą liczyć się z utrudnieniami. Całkowite wyłączenie z ruchu odcinków drogi może być konieczne dopiero w czasie asfaltowania, które planujemy prowadzić głównie w porze nocnej – informuje Barbara Struzik z wydziału komunikacji i drogownictwa UM.

W ramach modernizacji wzmocniona zostanie podbudowa drogi, wyrównana i ułożona nowa nawierzchnia z zastosowaniem masy asfaltobetonowej, zamontowane nowe krawężniki granitowe, wyremontowane istniejące wpusty uliczne wraz z przykanalikami oraz wyregulowane studnie kanalizacyjne. W ramach remontu nawierzchni chodników planuje się wydzielenie ścieżek rowerowych.

Prace, których koszt wyniesie prawie 3 mln. 260 tys. zł, powinny zakończyć się w połowie października. Wykonawcą robót jest konsorcjum: Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl S.A. i Drogopol-ZW Katowice.

"EKORAJD–Powracamy na szlak:22.08.2015" chmurka.svg

EKORAJD – Powracamy na szlak: 22 sierpnia 2015 (sobota) - program już wkrótce.!!!!!

Wzdłuż rzeki Białej Przemszy i do byłej kopalni w KWK Kazimierz-Juliusz

PROGRAM:
Godz. 9.45 zbiórka w Sosnowcu (Główny) przy dworcu PKP pod zegarem

Godz. 10.00 wyjazd rowerami: z kierunku KWK Kazimierz-Juliusz a następnie przejazd nad rzekę Biała Przemsza.

Szczegółowy program wkrótce.

UWAGA: Uczestnicy rajdu ubezpieczają się indywidualnie.

"8 Zagłębiowska MASA Krytyczna szczegóły" chmurka.svg

Jak co roku ruszamy spod Dworca Głównego w Sosnowcu
o godzinie 15.00 w Niedzielę (03.05.2015r.). Przed startem będziemy rozdawać odblaskowe kamizelki. Trasa liczy 14 km i biegnie przez Centrum Sosnowca,
Pogoń, Będzin Ksawerę, Dąbrowę Górniczą Centrum aż do Molo
przy Pogorii 3, gdzie zaplanowana jest meta i rozpoczęcie sezonu
rowerowego w ramach Dębowego Maj Festiwalu.
Do wygrania będą trzy rowery ufundowane przez Prezydentów
Będzina, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca.
Na wszystkich czeka gorąca zalewajka przygotowana przez
Zespół Szkół Ekonomicznych.
W siódmej Zagłębiowskiej Masie Krytycznej udział wzięło 1700 osób.
Każdy może pomóc w promocji masy krytycznej, plakaty wprost do wydrukowania można pobrać pod linkiem.

Zapraszamy wszystkich do udziału :)

"8 Zagłębiowska MASA Krytyczna 03.05.2015 15:00" chmurka.svg

Jak co roku ruszamy spod Dworca Głównego w Sosnowcu o godzinie 15.00 (03.05.2015r.). Trasa liczy 14 km i biegnie przez Centrum Sosnowca, Pogoń, Będzin Ksawerę, Dąbrowę Górniczą Centrum aż do Molo przy Pogorii III, gdzie zaplanowana jest meta i rozpoczęcie sezonu rowerowego w ramach Dębowego Maj Festiwalu. W siódmej Zagłębiowskiej Masie Krytycznej udział wzięło 1700 osób.
Więcej informacji niebawem.

"Nowa prorowerowa polityka w Sosnowcu - mamy oficera rowerowego." chmurka.svg

Sosnowiec ma od środy oficera rowerowego, z którego opinią władze miasta mają się liczyć przy planowaniu inwestycji. Na tym nie koniec: Kazimierz Górski obiecał, że co roku miasto będzie wydawać na infrastrukturę rowerowa co najmniej 2 mln zł.


Ale od tej pory ma być lepiej. Rafał Siciński, organizator Zagłębiowskiej Masy Krytycznej został oficerem rowerowym w Sosnowcu, a prezydent Kazimierz Górski zadeklarował, że wszystkie inwestycje, które będą „zahaczały” o rozwój infrastruktury rowerowej, będą z nim konsultowane.

- My dajemy środki, ale to fachowcy, ludzie ze stowarzyszeń rowerowych, będą nam podpowiadać co i jak robić - mówił Kazimierz Górski. Jak nam powiedział, funkcję oficera rowerowego Rafał Siciński będzie pełnił społecznie.

"II Otwarte Mistrzostwa Cross-Country GHOSTBIKERS 11.05.2014" chmurka.svg

II Otwarte Mistrzostwa Cross-Country GHOSTBIKERS o Puchar Prezydenta Miasta Będzin
11 maja odbędą się zawody II Otwarte Mistrzostwa Cross-Country GHOSTBIKERS. Zawody te będą pod patronatem Prezydenta Miasta Będzin Łukasz Komoniewskiego.
Organizatorem zawodów jest Będziński Klub Rowerowy GHOSTBIKERS.
Trasa rowerowa przebiegać będzie u podnóży góry Św. Doroty w Bedzinie – Grodźcu.
Początek zawodów zaplanowano na godz. 10:00

Niedziela, 11 maja 2014 roku w godzinach od 10:00 do 17:00 na Górze Św. Doroty (Będzin – Grodziec, ul. Fryderyka Chopina)

www.ghostbikers.pl/dorotka2014

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License